sobota, 3 grudnia 2016

Top 10 – Karty Tarota o konfliktach i napięciach

Witam. Tym pierwszym postem chciałabym rozpocząć moją przygodę z blogowaniem oraz regularnym pisaniem o świecie ezoteryki. Rozpoczynam tematem krótkich podsumowań, które w sposób prosty będą opisywać poszczególne karty Tarota. Będę skupiała się na wybranych zagadnieniach w tych krótkich analizach. Pracuję na co dzień na taliach wzorowanych na klasycznych ilustracjach (Rider White Tarot). Zapraszam do czytania, obiecuje regularne pisanie dłuższych jak i krótszych postów.
Konflikty i napięcia przedstawione w Kartach Tarota

5 Buław – wiele krzyku i emocji. Burza w szklance wody! Gotowość do walki, obrona swoich poglądów. Stawianie czoła trudnościom, burzliwy okres oraz nagromadzenie sprzeczności, które mogą prowadzić do konfliktu. Bardzo często to także zdrowa rywalizacja oraz współzawodnictwo. Jednak jest to droga, która prowadzi tylko do uzyskania przewagi dla jednego gracza. Albo wygrywa się, albo przegrywa (o czym będzie mówić kolejna karta 6 Buław). Dużo emocji towarzyszy tej karcie, zwłaszcza zdenerwowanie wynikające z całej sytuacji. To także karta negocjacji, sprawdzenia naszych sił, chęci walki. Tutaj “dosłownie konkurencja chodzi nam po nogach”. Czasami to także drobne kłótnie, sprzeczki, a także zaangażowanie w czyjeś problemy. Jednak po tej sytuacji może nastąpić “błogi spokój”.


7 Buław – uczucie bycia atakowanym, sami bronimy naszych racji. Jest to trudna karta do interpretacji, nie widzimy kto nas atakuje. Wiele dzieje się jakby po za naszym zasięgiem. Ta karta będzie mówić o czasie pełnym różnych konfliktów i sporów, kiedy sami musimy z tym wszystkim walczyć. Jednak walczymy z dość wyższej pozycji, co może być szansą na nasze zwycięstwo, jeśli tylko się nie poddamy. My kontra cały świat. W negatywie będzie pokazywać przegraną oraz wymuszony kompromis. 


5 Mieczy – pyrrusowe zwycięstwo, które w rzeczywistości jest klęską. To smak porażki i wstydu. Sytuacja bezpośrednio po konflikcie. 5 Mieczy to rywalizacja, plotki oraz “po trupach do celu”. Może oznaczać wyścig szczurów (przeciwieństwem jest tutaj 5 Buław, która bywa przejawem tzw. burzy mózgów). To oskarżenia, zachowanie nie fair wobec innych, wszelkie manipulacje, podstępy, czy intrygi. W takim przypadku trzeba uważać. Także brak zdolności do walki.


2 Mieczy – kiedy się wahamy, cierpimy. Pokazuje nierozwiązane problemy i konflikty. Karta pasywności i zawieszenia. To dwie możliwości między którymi mamy wybrać jednak nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Całe to niezdecydowanie jest podszyte lękiem.


3 Mieczy – Emocjonalny ból. Czasami zwiastuje bolesną kłótnie, problemy w relacjach z ludźmi, samoudręczenie i rozpamiętywanie przeszłości. 


9 Buław – stan zagrożenia. To ciągłe czekanie na kolejny atak w naszą stronę. Narastający konflikt i niemożność dostrzeżenia jego przyczyn. 9 Buław to także chwila odpoczynku po ostatniej walce, konflikcie. Kartę cechuje brak zaufania do otaczającego świata, oczekiwanie na kolejny atak, który może wcale nie nadejść. Zranienie emocjonalne, odczuwanie zagrożenia, niemożność zmierzenia się z pewnymi sytuacjami.


Umiarkowanie w NEGATYWIE/ ODWRÓCONA – napięcia, wewnętrzny niepokój, frustracja. Niezgoda wśród najbliższych, w rodzinie, To także troski (te mniejsze) jak i konflikty. Psychiczne oddalenie się od siebie. To także popełnianie ciągle tych samych błędów, grzechów, brak równowagi wewnętrznej i poczucia bezpieczeństwa.


2 Kielichów w NEGATYWIE/ ODWRÓCONA. Zerwanie relacji, związku, rozłam, rozstanie. To również napięcie w związku, konflikty, kłótnie i nieporozumienia.


Rydwan w NEGATYWIE to konflikty, nieporozumienia, brak cierpliwości. Niesie za sobą przykre skutki wcześniejszych decyzji. To również rozpad związku, relacji.


Wieża – chaos, upadek i destrukcja. Utrata kontroli nad sytuacją. Cios, niespodziewane wydarzenia, które zachwieją naszym światem. Degradujący związek. Trudne, ale konieczne rozstanie. Rozwód. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz