poniedziałek, 30 stycznia 2017

3 kielichów - czas na świętowanie

Miej czas na Zabawę, to sekret młodości


3 kielichów to karta świętowania i spełnienia. Trzy młode dziewczęta tańczą w kole wznosząc do góry złote kielichy. Łączą je pozytywne emocje i przyjaźń. Ziemia pod ich stopami pokryta jest owocami i sprawia wrażenie obfitości. Kobiety mają wieńce laurowe na głowie, które od dawna są symbolem zwycięstwa i sukcesu. To wiadomość, że łaska Wszechświata otacza nas i że zwyciężyliśmy na tym etapie naszego życia. Od tej karty bije pozytywna energia. Rozpoczął się czas świętowania. Pokazuje to beztroską radość życia oraz przyjemność z bycia w towarzystwie innych ludzi. 3 pucharów to zadowolenie z zebranych plonów, kiedy ten sukces można celebrować z bliskimi. 


3 pucharów reprezentuje przyjaźń i harmonijne relacje. Jest to czas, kiedy jesteśmy otwarci na pomaganie innym. To spędzeniu czasu z najbliższymi i przyjaciółmi. To celebrowanie życia, cieszenie się z każdej chwili, docenianie tych momentów razem. Ważne jest, aby zauważyć, że te trzy kobiety są zadowolone, ponieważ są one ze sobą. Puchary głównie odnoszą się do emocji i uczuć. Kielichy są tu dość wysoko podniesione nad głowami biesiadników co może stanowić małe ostrzeżenie. Emocje dominują nad rozumem (w odróżnieniu od 3 mieczy kiedy to rozum nami kieruje, nie emocje). To dzielenie się pozytywną energią. 3 Pucharów także reprezentuje społeczności i grupy skupione na wspólnym celu na rzecz większego dobra. To dzielenie się pozytywną energią i pasją z innymi. Karta sugeruje, że można realizować się poprzez różne kreatywne zajęcia takie jak np. grupa taneczna. 3 pucharów może odnosić się do tańca, śpiewu, czy ogólnej radości (musical - jako forma sztuki, która najlepiej oddaje pozytywną energię tej karty). Ostatni musical La la land dobrze to obrazuje.

PODSTAWOWE ZNACZENIA KARTY
- radość życia, szczęśliwy czas, sukces,
- uroczystość, świętowanie, impreza z alkoholem, wino, śpiew, 
- współpraca, zgrany zespół, mile spędzony czas ze znajomymi,
- wesele, zabawa, 
- bycie popularnym, dzielenie się szczęściem z innymi,
- przyjaźń,
- obfitość, nadmiar, plony, róg obfitości

MIEJSCA
- tam gdzie jest głośno, gra muzyka i trwa dobra zabawa. Klub, sala taneczna. Miejsce warsztatów plastycznych, szkoła tańca, czy inne kreatywne zajęcia,

OSOBA
- lubiąca zabawę i dobre towarzystwo,
- zadowolona i uśmiechnięta,
- imprezowicz, 
- ma styl i urodę, 
- człowiek charyzmatyczny, przyciąga wielu ludzi do siebie,
- ciężko za nią nadążyć,

FINANSE/ PRACA
- zakończenie jakiegoś projektu, etapu
- sukces, uznanie (ale bardziej jako wyróżnieni niż napływ gotówki)
- praca w zgranym zespole,
- dobra atmosfera w pracy,
- pochwały,
- impreza firmowa, integracyjna,
- spotkania biznesowe, 

ZDROWIE
- piersi, laktacja,
- narządy płciowe i wszystko co z nimi związane
- w negatywie może np. pokazywać choroby weneryczne, 

MIŁOŚĆ/ UCZUCIA
- romans, swingersi, zdrada, trójkąt, otwarty związek, 
- luźna relacja, bardziej przyjaźń, nic stałego na zawsze, 
- wspólnota, 
- wzmożenie życia towarzyskiego, 
- poznawanie wielu ludzi, 
- emocje górują nad rozumem, 

3 KIELICHÓW I INNE KARTY (relacje)
Zainspirowana ciekawą metodą pracy z Tarotem (wtajemniczone.pl) postanowiłam również sprawdzić relację 3 kielichów z innymi kartami. Zadajemy pytania i wyciągamy karty (najlepiej max 3-4). To ćwiczenie pozytywnie mnie zaskoczyło i teraz do każdej omawianej karty postaram się dołączyć moje wyniki. Troszeczkę je także zmodyfikowałam. 

KARTY KTÓRE WZMACNIAJĄ 3 KIELICHÓW

AS DENARÓW - tutaj ładnie podkreśla sukces, uznanie oraz osiągnięcia. Z 3 kielichów będzie wyrażać bogactwo zewnętrzne i pomnożenie stanu posiadania oraz bardzo dobre wyniki pracy.

8 BUŁAW - pasuje mi tutaj do nieoczekiwanego sukcesu, czy bardzo pozytywnych wibracji. Z 3 kielichów także oznajmia nagły romans bądź dobrą zabawę. Ogólnie duet na kontakty towarzyskie. 

GIERMEK KIELICHÓW - z 3 kielichów wyrażą przyjaciół, dobrą zabawę, bądź łatwość adaptacji w nowym środowisku.

KARTY KTÓRE NEGUJĄ 3 KIELICHÓW

XIII ŚMIERĆ - niestety, ale w takim układzie cała pozytywna strona 3 kielichów po prostu gaśnie (wylosowanie tej karty bardzo mnie zaskoczyło).

5 BUŁAW - z przyjaznej atmosfery 3 kielichów kiedy tylko dołożymy tą kartę robi się nerwowa atmosfera, a współpraca ludzi powoli zanika, każdy będzie rywalizował tylko o swoje. 

8 KIELICHÓW - opuszczamy towarzystwo, imprezę, zostajemy sami bez znajomych, czy przyjaciół. Odnosi się to do wykluczenia z towarzystwa. 

POZYTYWNE STRONY 3 KIELICHÓW

XVII GWIAZDA - karta artystów, szczęścia i sukcesu.

XI MOC - radość życia, witalność, sukces, namiętny związek bądź romans.

III CESARZOWA - obfite plony, płodność, powodzenie materialne.

NEGATYWNE STRONY 3 KIELICHÓW

6 KIELICHÓW - ucieczka od rzeczywistości, życie tylko dobrą zabawą, zależność od jakiejś grupy. Brak dojrzałości. 

KRÓLOWA KIELICHÓW - kaprysy, brak kręgosłupa moralnego.

3 MIECZY - uczucia kierują nad rozumem co może doprowadzić do zranienia. Brak logicznego myślenia. Różne mogą być konsekwencje naszych spontanicznych działań. 

Najładniejsza 3 kielichów jaką namalowano
Vikings Tarot (posiadam tą talię i również polecam)  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz